Vše o Rakousku - Rakousko

Vídeň – Do Vídně se jezdí z různých důvodů: za kulturou, za nákupy, obchodně. Komu ale zbudou dvě hodiny času, může se poučit, jak funguje rakouská demokracie, přímo v rakouském parlamentu, který je přístupný veřejnosti. Od října 2005, kdy byla dokončena rozsáhlá ..

Argentina - selhání trhu nebo státu?

Na přelomu devatenáctého a dvacátého století byla Argentina jednou z nejbohatších zemí světa. Měla podobnou pozici jako např. Kanada, Austrálie nebo Nový Zéland - mnoho volné půdy, extrémně liberální prostředí a rychle rostoucí životní úroveň, která roku 1914 téměř ..

Nikoho nezaměstnám. Jsem asociální?

Komunismus vám nepřipadá zas tak hrozný, když je řeč o znárodňování hollywoodských filmů prostřednictvím torrentů. Prý je dnes dokonce módní být pirátem a hlásat, že majetek je zločin. Všechno dnes touží po svobodě, peníze jsou kořenem všeho zla a korporace zotročují ..

Zpráva o vězněných z akcí proti EU v Soluni

Fernando, aktivista z Burgos, Španělsko, zadržený 21.června na demonstraci proti EU v Soluni, je nyní ve vážné situaci. Soudce, který ho v podstatě obvinil z „držení žhářských prostředků“ (Molotovův koktejl), libovolně změnil obvinění, obviňujíc ho z „členství v ..

PERSPEKTIVY ATOMOVE ENERGIE V BĚLORUSKU

Začátkem prosince 1996 schvalil bělorusky parlament zákon, omezující poradáni veřejných shromíždení. Také pokud jde o právo na informace, situace se stále zhoršuje. Uřady nedávno zakázaly denik, který četlo až čtvrt milionu lidi, protože zveřejnil jmena soudcu, kterí byli ..

Frantisek Ferdinand politik

Dějiny habsburské monarchie od poloviny 19.století provázely i názory na její reformu. Jeden z prvních návrhů pochází z pera velkého českého historika a politika Františka Palackého, který navrhoval uplatnění etnicko-jazykového principu při federalistické přestavbě ..

Čtyřka z Aachen

Po prvotních informacích, které jsem přinesl o případu Čtyřky z Aachen, jsem zjistil další podrobnosti. Především se týkají podstaty obvinění. Prokurátor zatčené soudruhy obviňoval z více než deseti bankovních přepadení a uvedl, že zatčení anarchisté představují ..

Protestní hladovka anarchisty a solidární akce

Protestní hladovka anarchisty a solidární akce V červnu 2005 byli uvězněni a obviněny za členství v zločinecké organizaci Panayoiotis Aspiotis, Petros Karaisarinisa Giorgos Kalaidzidis, která od roku 1998 provedla více jak 200 útoků s použitím Molotovových koktejlů a obviněny ..

Sladký sen míru

Ve své práci bych se rád zaměřil na rozbor eseje německého filozofa Immanuela Kanta U věčného míru z pohledu jednotlivých teorií mezinárodních vztahů a pokusil se najít jak styčné body, tak i možné rozpory mezi Kantovými úvahami a výkladem těchto otázek v rámci hlavních ..

Brazilská revoluce

Brazílie, největší země jihoamerického kontinentu, je ve stavu vzpoury. Demonstrace probíhají ve více než 350 brazilských městech. V ulicích se protestuje proti politické korupci, špatnému vzdělávacímu systému, špatnému zdravotnictví, policejnímu násilí, cenám veřejné ..