David Duke - za co všechno mohou Židé

Tak jsem se dopracoval v listování a důkladém studiu knihy Davida Duka Moje probuzení až přes jeho pohled na holocaust. K tomu se vrátím. Téma je natolik závažné, že si zaslouží samostatný článek a já, pokud chci názory Duka rozporovat, potřebuji si ještě vyhledat v mých ..

Pohled historika i soucasnika

Loni oslavil pan Hons devadesate prvni narozeniny. Pozehnany vek, kdy uz mnozi prilis nesleduji beh veci verejnych nebo svou byvalou profesi. U pana profesora, autora mnoha knizek o zeleznici, ktery neprestava prispivat do casopisu ani dnes, to neplati. Proto jsme ho navstivili a zeptali se na jeho ..

Pod vlivem drogy se vloupal do vozidla

V sobotu kolem půl druhé ráno se vloupal devatenáctiletý mladík spolu se svým pětatřicetiletým kumpánem do dodávky zaparkované v ulici Pod lipami ve třetím pražském obvodě. S vozidlem se chystal jeho majitel odjet na delší cestu a tak jej naložil všemi potřebnými věcmi. Ty ..

Rozhovor s Arkadij Natanovič Strugacký

Když se naše beseda už chýlila ke konci, požádal jsem svého spolubesedníka, aby jmenoval dle svého mínění nejlepší spisovatele sci-fi, sovětské i zahraniční. Minutu přemýšlel a pak vyslovil půldruhé desítky jmen. Já jsem na jeho seznamu nebyl. To je přirozené. Ale s ..

Zeman nebo Drahoš prezidentem?

Čeští voliči si už za pár dní budou moci svobodně vybrat, zda je dalších pět let bude v nejvyšším úřadu země zastupovat stávající prezident Miloš Zeman, či jeho vyzyvatel Jiří Drahoš. Ačkoliv žádný z kandidátů nepředstavuje ideální řešení, národ se už rozdělil ..

Hospodářská krize

Po první světové válce se československý průmysl prudce rozvíjel. Ruční práci nahrazovala strojní výroba a nové technologie. Textilní, sklářský a obuvnický průmysl patřil ke světové špičce. Roku 1928 bylo v celém Československu pouze 38 tisíc nezaměstnaných, což ..

Politik :: František Ferdinand d´Este

Státnický a politický směr arcivévody Františka Ferdinanda byl monarchistický a konzervativní. Věřil ve vládu panovníka z milosti boží a legitimitu poslání monarchy. Následník trůnu nebyl ideolog ani doktrinář, ale konzervativní pragmatik. Šlechtě jako společenské vrstvě ..