9ZOBRAZENÍ

 Protestní hladovka anarchisty a solidární akce V červnu 2005 byli uvězněni a obviněny za členství v zločinecké organizaci Panayoiotis Aspiotis, Petros Karaisarinisa Giorgos Kalaidzidis, která od roku 1998 provedla více jak 200 útoků s použitím Molotovových koktejlů a obviněny byli za držení zbraní.

29.prosince Aspiotis zahájil protestní hladovku, aby protestoval proti podmínka ve vězení Amfissa a požadoval o přemístění do věznice Koryddalos v Aténách.

1. ledna 2006 byl převezen do nemocnice Korydallos z důvodu zhoršení jeho zdravotního stavu.

3. ledna provedla skupina nazvaná „protistátní spravedlnost“ 3 bombové útoky, jako projev solidarity s Aspiotisem a dalšíma 2 soudruhy, namířené na auto finského diplomata, 2 auta místních úřadů a na budovu vládnoucí strany.

6. ledna skupina „Revoluční oheň“ zaházela Molotovovými koktejly palác vládnoucí strany a vyhodila do vzduchu hlavní budovu Aspis Bank v centrálních Aténách, rovněž jako solidaritu s uvězněnými.

Uskutečnilo se i mnoho dalších solidárních akcí, např. okupace rádia, které vysílalo o případu nepravdivé informace.

10. ledna oznámil právník Aspiotise, že jeho klient ukončil protestní hladovku, protože byl přemístěn do věznice Korydallos.

24. ledna skupina „protistátní spravedlnost“ znovu udeřila umístěním bomby pod sídlo vládnoucí strany a poštovního úřadu.

25. ledna byla napadena redakce novin Anna Panagotiarea v prostorách univerzity v Soluni anarchisty, jako odpověď na články očerňující anarchistické hnutí a volajících po dalších státních represích. Nemáme dostatek informací o škodách, víme ale, že ve stěně budovy je ohromná díra.

1. února se v Athénách uskutečnila solidární demonstrace s 3 anarchisty, uvězněnými státem od června 2005. Účastnilo se jí asi 1000 anarchistů a anarchistek pod heslem: „Proti protiteroristickým opatřením, protiteroristickým scénářům, státní represi a mediální dezinformacím“!