604ZOBRAZENÍ

Asi nikomu v ČR neuniklo, že byl za výrazné pomoci ministra vnitra Hamáčka a prezidenta Miloše Zemana zřízen tzv. letecký most mezi Čínou a Českou republikou.

Díky tomuto leteckému mostu do České republiky začali pravidelně proudit miliony roušek a respirátorů, kterých je v ČR akutní nedostatek.

Jenže jak to opravdu s tím leteckým mostem bylo?

Bylo to skutečně tak, jak předseda Babiš tvrdí a tedy zejména Miloš Zeman využil svého vlivu v Číně a do ČR - jako mávnutím kouzelného proutku začali proudit miliony roušek a respirátorů? 

Tohle se skutečně stalo, jenže máme potvrzeno z několika zdrojů jak to bylo ve skutečnosti a ve skutečnosti nešlo o vliv Miloše Zemana ale o PR Číny.

V zásadě číňané měli několik podmínek pro odblokování přepravy do ČR:

  • všichni čelní představitelé Číně veřejně poděkují, včetně prezidenta. Na jeho projev se čekalo a ihned po tom to Čína povolila
  • první letadlo bude čínské a bude přivítáno oficiální vládní delegací v čele s premiérem a bude u toho přítomen zástupce ČLR (velvyslancem)
  • tiskovky s poděkováním budou přenášeny celostátními médii

Tohle byli skutečné požadavky ČLR pro odblokování tranzitu mezi Činou a Českou republikou.

Chápeme, že v současné situaci asi nebylo na výběr, nicméně do budoucna by se měli čelní představitelé České republiky a EU vzpamatovat a na veškerý čínský import uvalit cla ve výši minimálně 30% a tak zajistit, že se evropské výroba vrátí zpět do EU!